пʼятниця, 30 травня 2025 р.

Майстер-клас "Квіткові барви"

    У бібліотеці-філії с. Цир пройшов майстер-клас з виготовлення декору з паперу "Квіткові барви".

                                                     "Яка ж краса весняні квіти,

                                                       Вони в собі любов несуть,

                                                       Цвітуть травиночки і віти

                                                       І очі милі теж цвітуть..."













понеділок, 26 травня 2025 р.

УВАГА! НОВИЙ НОМЕР У БІБЛІОТЕЦІ!

    Публічна бібліотека отримала видання газети "Схід NOW", яке розповсюджується по бібліотеках-філіях громади.

    Газету видає ГО Маріупольської асоціації жінок "Берегиня" за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні.

Нагадуємо, газета розповсюджується БЕЗКОШТОВНО!


неділя, 25 травня 2025 р.

Національний тиждень безбар'єрності

    З 19 по 25 травня 2025 року вперше в Україні відбувається  Національний тиждень безбар'єрності. Він проходить в межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року, розробленого за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

    Безбар'єрність - це концепція, що передбачає створення умов, у яких всі люди, незалежно від їхніх фізичних, сенсорних, інтелектуальних чи інших особливостей, мають рівний доступ до різних аспектів суспільного життя. Це шлях до створення комфортного середовища, де немає обмежень і кожна людина має можливість реалізувати свій потенціал.

    У Публічній бібліотеці відбулась година спілкування "Безбар'єрність - почувати себе захищено".


















"Безбар'єрність - чому це стосується кожного?"

     Уперше в Україні з 19 по 25 травня відзнається тиждень безбар'єрності. Національний тиждень безбар'єронсті - важлива ініціатива, яка нагадує, що бар'єрність - це не про "інших", це про всіх нас. Це не лише про людей з інвалідністю, а про людяність, рівність і справедливість у щоденному житті. Безбар'єрність - це про зручність, повагу та врахування потреб кожного і кожної людини.

    25 травня у бібліотеці-філії с. Лахвичі пройшла інформаційна тематична година "Безбар'єрність - чому це стосується кожного?".














"Безбар'єрність - світ для всіх"

     В Україні, уперше, з 19 по 25 травня відзнається тиждень безбар'єрності. 24 травня бібліотекар бібліотеки-філії с. Лобна разом з вчителями 2-го та 3-го класів ЗЗСО "Лобненська гімназія" Швирид Аліною Василівною та Лащ Тетяною Миколаївною провели Годину безбар'єрності, де обговорювали важливість різних можливостей, взаємоповаги та підтримки один одного. Також під час години спілкування створили поробку "Безбар'єрність - світ для всіх".































пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Благодійна акція "Пакунок вдячності"

     23 травня, з нагоди Дня Героїв України, працівники Публічної бібліотеки, бібліотеки для дітей разом з бібліотекарями бібліотек-філій долучились до благодійної акції "Пакунок вдячності". Спільними зусиллями було зібрано та відправлено посилки для наших військових.

    У дружній атмосфері ми пакували коробки, наповнюючи їх продуктами харчування, засобами гігієни та іншими необхідними речами. До кожної посилки додавали листівки з теплими словами підтримки, вдячності й побажаннями нашим захисникам.

    Ми віримо, що навіть невелика допомога здатна зігріти серце та підняти бойовий дух. Робімо добрі справи разом - разом до Перемоги!

Слава Україні!!!

Героям слава!!!

Віримо в ЗСУ!!!















23 травня - День Героїв!

         23 травня українці відзначають День Героїв - щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття.

        День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня - Днем Героїв. Воно було покликано відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму. Українські герої - це прості люди, чоловіки та жінки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали на захист рідної неньки-України.

        Українці століттями виборюють своє право на незалежність та свободу. Тому ми маємо берегти пам'ять про звитяги кожного та кожної, хто захищав та захищає і сьогодні рідну Батьківщину.  Слава Україні! Героям слава!

                                






вівторок, 20 травня 2025 р.

І було мені слово...

     Працівники Публічної бібліотеки мали приємну нагоду побувати на творчій зустрічі з талановитою волинською поетесою Ніною Горик. Захід відбувся у стінах ЗЗСО "В'язівненська гімназія".

    Пані Ніна щиро та натхненно розповідала про свій життєвий і творчий шлях, ділилася спогадами й переживаннями, які лягли в основу її поезії та есе. З особливим теплом вона зачитувала вірші, сповненні глибоких почуттів, любові до рідного слова, до української землі та чарівного волинського краю.

    Зустріч залишила по собі світлий слід і справжнє натхнення, а живе слово поетеси торкнулося кожного серця.

    Щиро дякуємо за запрошення дирекції ЗЗСО "В'язівненська гімназія".

                                     

                                                        
















пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Майстер-клас "Лялька-мотанка" у бібліотеці-філії с. Цир

     Лялька-мотанка - це предмет української культури, який символізує благополуччя, добро та надію на краще. Є символом сакральних предметів для українського народу.

    Символіка ляльки-мотанки присутня в незалежності від того чи створювалася вона на швидкоруч для забави дитини, чи в якості оберегу до свят. Українська мотанка знайшла своє особливе місце в культурі нашого народу.

    У бібліотеці-філії с. Цир створили своїми руками оберіг ляльку-мотанку.











четвер, 15 травня 2025 р.

Майстер-клас з вишивки бісером

     У Публічній бібліотеці відбувся майстер-клас із вишивки бісером, який провела талановита майстриня Ольга Петрик, керівник гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості Любешівської селищної ради. Учасниками заходу стала молодь, яка із захопленням поринула у світ українських традицій та ремесел.

    Пані Ольга ознайомила присутніх з основами вишивання бісером, розповіла про символіку українських орнаментів, які несуть у собі глибокі значення та використовуються в оздобленні різних виробів - від сорочок до аксесуарів.

    Майстер-клас пройшов у творчій, натхненній атмосфері та подарував усім нові знання і враження.